Правила

Початок, зупинка і закінчення двобою

Викликані учасники до початку двобою повинні знаходитися біля хорту /змагального майданчику/ кожен зі своєї сторони:а) «Перший» учасник в синьому шоломі в хортовці /для вікових груп 6-7, 8-9, 10-11, 12-13 та учасників жіночої статі/, в синій майці і шортах (для вікових груп чоловічої статі 14 років і старші) - розташовується на краю хорту ліворуч від Рефері та обличчям до Рефері двобою, якщо готовий до двобою, то подає знак покладенням правої руки у кулаку або у рукавиці на область серця (готовність до поєдинку та повага до суперника);б) «Другий» учасник в жовтому шоломі в хортовці /для вікових груп 6-7, 8-9, 10-11, 12-13 та учасників жіночої статі/, в жовтій майці і синіх шортах (для вікових груп чоловічої статі 14 років і старші) - розташовується на краю хорту праворуч від Рефері та обличчям до Рефері двобою, подаючи правою рукою сигнал готовності - правий кулак на серце

Після оголошення Арбітром початку двобою, Рефері переконавшись в тому, що спортсмени готові до двобою (сигналом їхньої готовності є покладена ними права рука стиснута в кулак на область серця), подає команду: "Хорт!" або "На хорт!" - "Hort!" - "On Hort!" та запрошує учасників зайняти бойову позицію на відповідних вихідних місцях у бойовій стійці обличчям один до одного. Учасники заходять на змагальний майданчик, виконують уклін етикету і в указаному місця хорту займають бойове положення в напрямку суперника. Після команди Рефері для розпочинання дій, спортсменам не заборонене коротке привітання. Для спортменів в перчатках вітанням є торкання рукавицями обох рукавиць суперника, для спортсменів без перчаток вітанням є доторкання правими долонями рук. На прикінці другого раунду (без рукавиць) вітанням є потискання правих рук і підтримкою долонею лівої руки /потискання відразу двома руками/.Відстань між суперниками складає 3 (три) метри - по 1,5 (півтора) метри від центру хорту).

Двобій починається по команді рефері: «Файт!» - "Fight!" (Починайте!).

Двобій зупиняється по команді рефері: «Стоп!» - "Stop!" (Зупиніться!).

Двобій активізується по команді рефері: «Мо-Файт!» - "More-Fight!" - "Активізуватись!" (Продовжуйте!).

 Двобій закінчується:а) при перемозі одного з учасників "технічним нокаутом";б) при одержанні одним з учасників 12 (дванадцять) балів у другому раунді двобою - «Повна перемога»;в) при проведенні одним з учасників больового, задушливого прийому або трьох утримань для повної перемоги, кожне по 15 (п'ятнадцять) секунд;г) при дискваліфікації одного з учасників;д) при знятті Головним лікарем одного з учасників двобою;е) при знятті секундантом або тренером одного з учасників;ж) по закінченні часу двобою.

Якщо протягом двобою виникла необхідність поправити костюм хортовку (на дитячо-юнацьких змаганнях) або бійцівські шорти, майку та протектор на груди (для жінок), узяти капу, яка випала у спортсмена впродовж поєдинку, поправити захисне екіпірування, то Рефері зупиняє поєдинок і особисто контролює процес заправлення, після чого дає команду продовжити двобій. Під час заправлення інший спортсмен може сидіти на хорті (дозволяється сидячи обличчям до тренера мовчки слухати підказки).

Офіційне закінчення двобою настає після того, як Рефері піднімає руку переможцю.

 Якщо спортсмени показали однакові результати в обох раундах, тоді рішення виносить Головний суддя змагання. Якщо після наради суддів Головний суддя призначає додатковий третій раунд, Суддівська бригада проводить суддівство останнього раунду і виносить остаточне рішення.12. Після завершення основного часу двобою учасники розташовуються на своїх стартових місцях на хорті обличчям до глядацьких трибун та Бокових суддів. Якщо переможець виявлений шляхом складання суми балів або має місце "Повна перемога", то Рефері підходить до учасників, бере обох за руки, і піднімає руку переможцю двобою.

Якщо результат двобою рівний і судді мають визначити перемогу "За рішенням суддів", то Рефері голосно просить визначитися покладаючи праву руку на область серця із командою (Рішення суддів!): "Judge- Result!", і після визначення суддів, підходить до учасників, бере обох за руки і піднімає руку переможцю, потім всі втрьох розвертаються на місці в протилежну сторону і Рефері ще раз піднімає руку переможцю. Після цього Рефері зводить руки учасників разом і пропонує привітатися спортсменів після поєдинку /дозволяється потискання рук, спортивні обійми, речові вітання і підбадьорювання, привітання секунданта і тренера суперника з протилежної сторони хорту/. На кінцеві привітання дається не більше 15 (п'ятнадцяти) секунд.

Після проведення двобою учасники виходять з хорту на краю змагального майданчика розвертаються до Рефері і поклавши праву руку на область серця виконують невеличкий уклін голови в знак подяки за суддівство його двобою (незалежно хто переміг). Вже потім можуть спілкуватися з тренером та секундантом.